Full Staff Directory

Photo of staff members sitting listening to speaker.
Opening Day 2019 – Oasis Conference Center, Loveland, OH
A B C D E F G H J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

A

Angela Abdon
Occupational Therapist
Maureen Abell
Early Childhood Special Education Teacher
Marketa Adams
Teacher Assistant
Susan Alaimo
School Nurse
Katie Albanese
Speech Language Pathologist
Anne Allen
School Improvement Consultant
Charlotte Allen
Family Service Worker
Sydney Allen
Intervention Specialist
Christopher Anderson
School Improvement Consultant
Kimberly Anderson
School Health Associate
Lori Anderson
Speech Language Pathologist
Krista Andriacco
Occupational Therapist
Mary Ann
School Psychologist
Ida Anz
Health Nutrition Assistant
Jean Apfelbeck
Education Consultant SST – Early Childhood
Tracy Atchison
Director, State Support Team Region 13
Amy Attinger
Instructional Technology Consultant
Sandi Auberger
Physical Therapist
Heather Aug
Early Childhood Special Education Teacher
Karen Austin
Director, Instructional Services
A B C D E F G H J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

B

Stephanie Baldhoff
Teacher Assistant
Diane Baldwin
Physical Therapist
Patricia Bancroft
Transportation Specialist
Mindy Barnes
Speech Language Pathologist
Cheryl Barnett
Physical Therapist
Sheila Barnhorst
Instructional Specialist
Karen Barth
Occupational Therapist Assistant
Amanda Bartley
Speech Language Pathologist
Jennifer Bast
Special Education Teacher Assistant – Early Childhood
Gary Bates
Print and Facility Support Specialist
Robin Bates
Human Resources Coordinator
Sandra Bauman
School Improvement Consultant
Ronita Beamon
Teacher Assistant
Theresa Beccaccio
Quality & Compliance Monitor
Tanya Behrens
Educational Consultant
Janis Bellon
School Improvement Consultant
Amanda Bena
Intervention Specialist-SBH
Vanessa Benson
Supervisor
William Bentley
School Psychologist
Angela Berger
Family Service Worker
Anne Berger
Education Consultant
John Berrens
School Psychologist
Adam Bessler
Instructional Technology Consultant
Angela Bien
School Psychologist
Renee Bill
Speech Language Pathologist
Elaine Bishop
Speech Language Pathologist
Nikki Bishop-Kallmeyer
School Psychologist
Rachel Bizzarri
Speech Language Pathologist
Nancy Black
Teacher Assistant
Tasha Black
Intervention Specialist-SBH
Tonya Black
Educational Interpreter
Andrea Blackwell
Home Base Manager
Keli Blackwell
Health Nutrition Assistant
Sandy Blanck
Consultant Special Assignment
Elizabeth Blom
Instructional Specialist
Elizabeth Blomer
Educational Interpreter
Kristeen Boaz
Instructional Specialist
Cindy Bodner
Administrative Assistant (Early Childhood, HR, EMIS)
Lori Boeh
Health Nutrition Assistant
Katie Boes
Supplement Service Teacher – V.I.
Joanne Bohan
Occupational Therapist
Jenny Bole
School Psychologist
Nadia Bolger
School Health Associate
Stephanie Boomer
Instructional Specialist
Mackenzie Bottom
Family Service Worker
Pam Bowers
Special Assignment
Krista Bowling
School Health Associate
Carrie Boyd
Speech Language Pathologist
Christen Boyd-England
Teacher Assistant
Lori Brady
Speech Language Pathologist
Becky Brehm-Smith
School Psychologist
Kelley Bremer
Hearing Impaired SST
Christina Brendamour
Teacher Assistant
Lauren Bridge
Speech Language Pathologist
Tosha Brigger
School Health Associate-RN
Angela Brinkman
Early Childhood Special Education Teacher
Emily Brinkman
Speech Language Pathologist
Linda Brinson
Braille Paraeducator – VI
Kristen Brokamp
Occupational Therapist
Lori Brooks
School Psychologist
Kathi Bross
Occupational Therapist
Sarah Brotsky
Occupational Therapist
Kaitlyn Brown
Occupational Therapist
Liz Brown
Speech Language Pathologist
Marzetta Brown
Health Nutrition Assistant
Sarah Brown
Early Childhood Intervention Specialist
Shonda Brown
School Health Associate
Susan Brown
Coordinator/Supervisor for SLP Auxiliary Services
Kyetta Brown-Arnold
Health Nutrition Assistant
Julie Brubaker
Educational Interpreter
Kadijah Brubaker
Early Head Start Home Visitor
Suzie Bubash
School Improvement Consultant
Don Buchheit
Network Admin
Brenda Burke
Accounting Specialist – Receivables
Michelle Burke
Speech Language Pathologist
Natalie Burke
School Health Associate
Amy Burns
Speech Language Pathologist
Jessy Burns
Speech Language Pathologist
Lori Burns
School Psychologist
Mona Burts-Beatty
Education Consultant SST
Rita Bushelman
Supervisor-Occupational & Physical Therapy
Erin Butts
Teacher Assistant
Emily Buzzard
Speech Language Pathologist
Kathy Byrd
Head Teacher
Michelle Byrd
School Counselor
A B C D E F G H J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

C

Jamie Cain
Occupational Therapist/Assistive Technology
Lisa Campbell
Education Consultant
Lori Cargile
Education Consultant SST
Kaitlin Carington
School Psychologist
Linda Carnes
Occupational Therapist
Norma Carnes
Supervisor
Anna Carnevale
Behavior Technician
Stephanie Carney
Educational Audiologist
Crystal Caver
Health Manger
Robin Ceddia
Early Childhood Special Education Teacher
Penny Cesco
Assistive Technology Consortium
Mandy Chadwell
Intervention Specialist
Amanda Chahine
Educational Interpreter
Lynn Chaifetz
Speech Language Pathologist
Brooke Chaney
Speech Language Pathologist
Brian Charlton
School Psychologist
Maureen Chessey
Teacher Assistant – Early Childhood
Rebecca Childs
Educational Interpreter
James Christian
Behavior Technician
Danielle Christman
Physical Therapist
Jennifer Christman
Autism/Behavior Consultant
Michelle Clapsaddle
Director of Strategic Market Development
Laura Clark
Visually Impaired Intervention Specialist
Nancy Cleary
Physical Therapist Assistant
Lori Clements
Speech Language Pathologist
Vikki Clemons
Assistant Superintendent
Teresa Clevidence
Coordinator/Supervisor for VI, Asst. Tech & Autism Inst.
John Coburn
School Improvement Consultant
Sara Cole
Administrative Assistant (SST 13 & Instructional Services)
Tracy Coley-Smith
Head Teacher
Mary Colgate
Educational Interpreter
Sydney Collett
Health Nutrition Assistant
Cailin Collins
School Psychologist
Lindsay Combs
Speech Language Pathologist
Sharon Cooley
School Improvement Consultant
Barbara Cooper
School Psychologist
Julie Cooper
School Psychologist
Tamara Cooper
Health Nutrition Assistant
Kerry Coovert
Education Consultant
Annette Cosgrove
Speech Language Pathologist
Angela Cox
Family Service Worker
Lisa Cox
Education Specialist
Rebecca Coyne
Speech Language Pathologist
Karen Crema
Education Consultant
Kellie Cronley
Speech Language Pathologist
Sandy Crowell
Supervisor – Early Learning Services
Julie Crutcher
Intervention Specialist
Michelle Cruz
Head Teacher
Cassandra Cummings
Pathways Services
Theresa Cummins
Occupational Therapist
Allison Curran
Education Consultant
Elise Curran-Newton
Speech Language Pathologist
Cheryl Czulewicz
School Psychologist
A B C D E F G H J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

D

Emy D’Andrea
Substitute for LCNN
Renee Dallal
School Psychologist-Intern
Katherine Dally
Assistive Technology Consultant
Jen Daly
School Counselor
Dora Daniels
School Improvement Consultant
Sairima Dass
ESL Itinerant Teacher
Kerry Daus
Instructional Technology Consultant
Connie Davidson
Teacher Assistant
Anna Davis
School Counselor
Terry Davis
Speech Language Pathologist
Wanda Davis
Educational Interpreter
Charlene Dean
Speech Language Pathologist
Shannon DeCamp
Special Educaiton Teacher Assistant
Janet Deimling
Teacher Asst – SBH
Maggie Deitrick
Speech Language Pathologist
Keady Delia
Hearing Impaired SST
Carley Delraso
Intervention Specialist
Sally Demmler
Director of Intervention and Support Services
Jenna Denewitt
Speech Language Pathologist
Jennifer Dermody
Occupational Therapist
Mona Desai
School Improvement Consultant
Miriam Desatnik
Instructional Specialist
Tricia Deuitch
Head Teacher
Mary DeVault
Pathways Services
Anna Devine
Visually Impaired SST
Brendan Devine
Orientation & Mobility Specialist
Sarah Dial
Speech Language Pathologist
Maria Diaz
School Improvement Consultant
Roxanne Dickenson
School Health Associate
Nicole Dietrich
Education Consultant – Gifted
Linda DiMarco
Education Consultant SST
Emily Distler
Speech Language Pathologist
Trisha Dockendorff
Speech Language Pathologist
Meri Donovan
Instructional Specialist
Verna Donovan
Speech Language Pathologist
Casey Dorow
Instructional Specialist
Gail Dorsey
School Counselor
Stacey Dotson
School Psychologist
Brenda Dowers
Administrative Assistant (COG)
Kristin Dowey
Speech Language Pathologist
Samantha Ducksworth
Teacher Assistant-Mental Health Program
Marie Duffy
Long Term Sub
Yvette Duffy
Nutrition Manager
Beth Dunaway
School Psychologist
Shannon Dunham
School Nurse
Kasey Dunlap
Education Consultant
Shawna Duvelius
Head Teacher
Rebecca Dwenger
Instructional Technology Consultant
Dylan Dykes
Work Station Technician
A B C D E F G H J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

E

Michael Eckert
Education Consultant
Melissa Edkins
Occupational Therapist
Deja Edwards
Teacher Assistant
Frances Edwards
Compliance & Health Coordinator
Ciara Egington
Head Start Intern
Olivia Ehrnschwender
Behavior Technician
Jennifer Elliot
Auxiliary Clerk
Jasmyn Ellison
Health Nutrition Assistant
Stephanie Emrick
Occupational Therapist
Lisa Endebrock
School Health Associate
Bob Engel
Special Assignment
Katie Enneking
Instructional Technolgy Consultant
Monica Essex
Health Nutrition Assistant
Rosezella Essex
Early Head Start Home Visitor
Joan Etter
Braille Paraeducator – VI
Sandy Evans
Health Nutrition Assistant
L’Taundra Everhart
ISS Supervisor
A B C D E F G H J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

F

Sue Fahey
School Health Associate
Suzanne Fairbanks
Instructional Specialist
Tom Fairbanks
Instructional Specialist
Lauren Faller
Special Assignment-Substitute Manager
Darren Fansler
Administrator on Special Assignment
Susan Farler
Speech Language Pathologist
Angela Faulhaber
ELA Education Consultant
Liz Fenimore
Supervisor/Social Communication Behavior
Greg Ferris
Facilities Coordinator
Elizabeth Fessel
Education Consultant SST
Lesley Fette
Speech Language Pathologist
Carolynn Ficke
Auxiliary Clerk
Torrie Fielden
Instructional Specialist-Gifted
Christine Fields
Curriculum Manager
Marilyn Fields
Speech Language Pathologist
Julie Finan
School Psychologist
Jacqueline Fiora
School Nurse
Mindy Fischer
Supervisor/Social Communication Behavior Consultation
Kathy Fischesser
Speech Language Pathologist
Kortney Fishman
Special Assignment-Substitute Manager
Amanda Fitz
Educational Audiologist
Megan Fitzpatrick
ESL Itinerant Teacher
Jan Flach
Intake/Recruitment Assistant
Stacey Flanagan
Teacher Assistant
Jennifer Flannigan
School Improvement Consultant
Anne Flick
Instructional Specialist
Tamica Flowers
Early Head Start Home Visitor
Deidre Floyd
School Psychologist
Sandy Foersterling
Supplement Service Teacher-VI
Karen Foland
Speech Language Pathologist
Francesca Force
Occupational Therapist
Ann Forte
Educational Interpreter
Amy Fox
Occupational Therapist
Felicia Frantz
Educational Interpreter
Marianne Freland
Secretary on Special Assignment
Erica Freve
Occupational Therapist
Corri Frey
Work Station Technician
Linda Frey
Supervisor/Social Communication Behavior
Linda Friason
School Counselor
Jennifer Frisch
School Health Associate
Amy Fugate
Supervisor-Consultant
Jill Fulton
Occupational Therapist
Jennifer Fultz
Accounting Specialist
A B C D E F G H J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

G

Kristen Galloway
Occupational Therapist
Hanna Garbellini
Mental Health Manager
Martha Garcia
Instructional Specialist
Gary Gardella
Education Leadership Consultant
Tracy Gastright
Occupational Therapist
Emily Gatsos
Speech Language Pathologist
Susan Geoppinger
School Nurse
Elaine Georgostathis
Special Assignment-Math
Regina Gerber
Education Specialist
Linda Gerth
Substitute for LCNN
Marsha Gerton
Orientation & Mobility
Sabina Ghasletwala
Occupational Therapist Assistant
Kat Gibson
Occupational Therapist
Barb Gilkey
Pathways Services
Chris Gilkey
School Psychologist
Amy Gillespie
Instructional Specialist
Ginnie Gillette
Curriculum Consultant
Tracy Glick
Intervention Specialist-SBH
Erin Gober
Teacher Assistant
Bridget Goebel
Speech Language Pathologist
Traci Grace
Teacher Assistant
Sandra Grammel
School Nurse
Julie Grande
Speech Language Pathologist
Darlene Grant
Assistant Teacher
Heidi Graves
Occupational Therapist
Carol Gray
Health Nutrition Assistant
Kelsey Green
Speech Language Pathologist
Marianne Green
Family Service Worker
Sharin Green
Supervisor/Consultant ISS
Alyona Greene
ESL Itinerant Teacher
Montez Greer
Educational Interpreter
Diana Gregory
School Improvement Consultant
Marilyn Grendel
School Counselor
Jenny Griffith
Educational Autism Consultant
Michelle Griffith
ESL Itinerant Teacher
Erika Groppe
Speech Language Pathologist
Caitlin Gruber
Speech Language Pathologist
Vicky Gunn
School Psychologist
Alison Gurtner
School Psychologist
A B C D E F G H J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

H

Amanda Haake-Blue
Substitute for LCNN
Jason Haap
Education Consultant
Joan Haber
Substitute for LCNN
Kristin Hall
ISS Supervisor
Jennifer Haller
Instructional Technology Consultant
Karen Haller
Special Assignment
Anne Hambrick
Instructional Specialist
Michele Hamester
Head Teacher
Anita Hammann
Occupational Therapist Assistant
Sanaa Hanbali
Educational Aide
Abby Hanlon
Behavior Analyst
Jessica Hansen
Instructional Specialist
Becky Hardy
Speech Language Pathologist
Clare Harris
Instructional Specialist-Math
Kathy Harrison
Braille Para Educator
Lauren Hartger
School Psychologist
Melanie Hartong
Occupational Therapist
Kacy Hatton
School Health Associate
Julie Hauck
Supervisor-Speech and Language
Katie Hausfeld
School Counselor
Ruba Hawwash
Teacher Assistant
Janet Hazelbaker
Health Nutrition Assistant
Jackie Heinzelmann
Instructional Technology Consultant
Melissa Heitzman
Supervisor – Learning Center
Christeen Helton
School Health Associate
Deborah Henning
Occupational Therapist
Kelley Hensler
Teacher Assistant
Cindy Herald
Supervisor/ Instructional Specialist and SLP
Kelly Herges
School Improvement Coach
Karin Herold
School Health Associate
Barb Hershey
Speech Language Pathologist
Jennifer Hesselbrock
School Health Associate
Greg Hester
Executive Director of Human Resources
Alex Heusmann
Intervention Specialist
Karen Heyob
Education Coordinator
Pierce Hicks
Intervention Specialist
Matt Higgins
Work Station Technician
Elizabeth Hiller
Special Assignment for Norwood
Leslie Hiller
Teacher Assistant-Early Childhood
Chad Hilliker
Superintendent
Megan Hils
School Psychologist
Chris Hock
Early Childhood Special Education Teacher
Brenda Hodge
Supervisor-School Nurses
Amy Hoerst
Supervisor-Educational Interpreter
Jessica Hoffman
Administrator on Special Assignement
Susan Hogan
Occupational Therapist
Melissa Holderby
Physical Therapist
Amy Holland
Mental Health Specialist
Andrew Holmes
School Counselor
Josie Holtmeier
Health Nutrition Assistant
Olga Horspool
Bi-lingual Manager
Megan Horstmeier
Education Consultant SST
Deidra Hounshell
Literacy Coach
Ed Howell
Educational Interpreter
Beth Huber
Speech Language Pathologist
Michelle Huber
Health Nutrition Assistant
Melissa Hudson
Occupational Therapist
Katie Hughes
Teacher Assistant
Sara Hunt
Teacher Assistant
Ellasyn Hunter
Health Nutrition Assistant
Karen Hunter
Speech Language Pathologist
Kyra Hunter
Occupational Therapist
Hilda Hurtado
Health Nutrition Assistant
A B C D E F G H J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

J

Jelecia Jackson
Family Service Coordinator
Megan Jackson
Assistant Treasurer – Payroll/Benefits
Adrienne James
Education Consultant
Ann James
Project-Grant Manager
Lori Jandes
Work Study Coordinator
Mary Jane
Teacher Assistant – Early Childhood
Megan Janes
Instructional Technology Consultant
Karen Jara
School Psychologist
Tami Jerdon
Accounting Specialist – Payables
Cathy Jester
Teacher Assistant
Mary Jo
Instructional Specialist
Mary Jo
HS Special Service Specialist
Aryn Johnson
ESL Itinerant Teacher
Calvin Johnson
Teacher Assistant
Jeffrey Johnson
Educational Interpreter
Jenifer Johnson
Speech Language Pathologist
Jennifer Johnson
Instructional Specialist
Jessica Johnson
Health Nutrition Assistant
Kyhilia Johnson
Health Nutrition Assistant
Tamara Johnson
Teacher Assistant
Taylor Johnson
Receptionist/Support Assistant
Kathryn Johnston
Instructional Specialist
Jeanne Jones
Administrative Assistant (Intervention Support Services)
Jordan Jones
Speech Language Pathologist
Kathleen Jones
School Improvement Consultant
Kendriana Jones
Mental Health Specialist Intern
Kimberly Jones
Consultant, Intervention and Support Services
Trina Jones
Family Service Worker
Gale Jorgensen
School Improvement Consultant
Julie Juenger
Early Head Start Home Visitor
Jill Jump
Assistive Technology Consortium
Jerri Jutzi
Technology Specialist
A B C D E F G H J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

K

Manjula Kandaswamy
Registered Behavior Technician
Rachel Karem
Speech Language Pathologist
Caren Karledge
School Improvement Consultant
Paige Keller
Physical Education Teacher
Kathleen Kennedy
Teacher Assistant
Melonie Kennedy
Data/Communication
Stephannie Kennedy
PD/Curriculum Specialist
Kathy Kettle
Education Consultant SST
Kelly Kibler
Speech Language Pathologist
Linda Kidd
Family Service Worker
Susan Kimbrough
Visually Impaired Intervention Specialist
Lindsay King
School Psychologist
Ruthie King
Teacher Assistant
Dennis Klasmeier
Special Assignment-Adjunct
Brittny Klein
Quality & Compliance Monitor
Nancy Klotz
Teacher Assistant – Early Childhood
Christine Knestrict
Education Consultant SST
Hannah Knies
Consultant
Angela Knighten
Family Service Manager
Abby Koch
Head Teacher
Brenda Kohlmorgen
Cafeteria Worker
Rob Kovacs
Communications Coordinator
Stephanie Kovalcik
Hearing Impaired SST
Bria Kramer
Speech Language Pathologist
Melissa Kramer
Speech Language Pathologist
Steve Kramer
Customer Engagement Liaison
Edward Kuhlman
Intervention Specialist
Sarah Kuhn
Speech Language Pathologist
Elizabeth Kupferle
Intervention Specialist-SBH
A B C D E F G H J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

L

Samantha Lacewell
Head Teacher
Stan Laferty
Education Consultant
Ann Lair
Occupational Therapist
Maria Lang
ESL Itinerant Teacher
Morgan Lanham
School Psychologist-Intern
Amy Larkin
Pathways Job Coach
Nora Lascell
Speech Language Pathologist
Alicia Lateer-Huhn
Education Consultant SST
Jean Lauck
Teacher Assistant – Early Childhood
Karen Laudermilk
Teacher Assistant – Pathways
Angie Laux
Behavior Specialist
Kate Lavik
School Psychologist
Joan Lawrence
Coordinator/Supervisor for Pathways & Attendance
Fonnie Lawson
Physical Therapist
Meghan Lawson
Center Coordinator – Instructional Services
Ron Lawson
Technology Support
Christina Lederle
Speech Language Pathologist
Karen Lehmkuhl
Education Consultant
Erin LeMaster
School Health Associate
Becky Leming
Administrative Assistant (Professional Development)
Allison Lerer
ESL Itinerant Teacher
Cathy Lester
Education Field Supervisor
Heather Levy
Speech Language Pathologist
Andrea Lewis
School Health Associate
Anita Lewis
Administrative Assistant (Technology Assistance Group)
Julianne Lincoln
Instructional Specialist
Jessica Lingenfelter
Education Consultant
Tiffany Lolli
ESL Itinerant Teacher
Jackie Lombardi
School Counselor
Raejean Lopez
Occupational Therapist
Krista Lorenz
Occupational Therapist
Mary Lou
Speech Language Pathologist
Brad Lovell
Education Consultant
Gregory Lynch
School Improvement Consultant
Caroline Lyons
Head Teacher
Alexa Lytle
Educational Interpreter
A B C D E F G H J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

M

Jessica Magee
School Improvement Consultant
Nick Mahan
Network Admin
Laurie Mancini
School Improvement Consultant
Terri Manning
Technology Systems Consultant
Asha Manuel
Early Childhood Intervention Specialist
Kayla Markus
Family Service Worker
Carol Marsh
Speech Language Pathologist
Katie Marshall
Supervisor-Hearing Impaired & School Psychologist
Angela Martin
Speech Language Pathologist
Christy Martin
Teacher Asst – SBH
Meghan Martin
Early Childhood Intervention Specialist
Maria Martinez
Teacher Assistant
Kelly Martini
Speech Language Pathologist
Vaunshey Mathes
Teacher Assistant
Cheryl Maue
School Health Associate
Regina McCall
Physical Therapist
Kyline McCann
Educational Interpreter
Rita McCormack
Consultant Coach
Makellyn McCoy
Educational Interpreter
Shannon McCoy
Speech Language Pathologist
Robin McCracken-Tirey
School Psychologist
Ann McCroskey
Occupational Therapist
Julia McDonough
Administrative Assistant (Urban Educational & ESL)
Karen McElroy
Education Field Supervisor
Catherine McHugh
Health Services Specialist
Laura McKee
Speech Language Pathologist
Mary McKinley
Secretary
Denise McLinden
School Counselor
Caitlin Medley
Occupational Therapist
Pamela Meisner
Education Field Supervisor
Viviana Mena-Smith
Family Service Worker
Liz Mendez
Speech Language Pathologist
Kristen Merica
School Counselor
Marisa Merk
Hearing Impaired SST
Heidi Messbarger
Education Consultant
Carolyn Messer
Head Teacher
Teri Messerschmidt
Autism/Behavior Consultant
Tammy Metcalf
School Improvement Consultant
Michael Meyer
School Counselor
Michelle Meyer
School Counselor
Nancy Meyrose
Curriculum Support Assistant
Tracy Mielke
Executive Assistant
Hannah Milazzo
Head Teacher
Kathryn Millburg
Administrator on Special Contract
Barb Miller
Speech Language Pathologist
Danielle Miller
ESL Itinerant Teacher
Deb Miller
School Psychologist
Jennifer Miller
Speech Language Pathologist
Lisa Miller
Supervisor – Early Learning Services
Vikki Miller
Education Consultant SST – Early Learning
Erin Milligan
Education Consultant
Julia Mindlina
Occupational Therapist
Brianna Mitchell
Intern – ELP
Jenny Moeller
Curriculum Consultant
Juliana Moeller
School Psychologist
Lauren Moman
Special Contract Administrator
Connie Monday
Teacher Assistant
Amanda Monhollen
Head Teacher
Karen Monroe
Human Resources Service
Kelly Montchai
Speech Language Pathologist
Taunya Montgomery
Head Teacher-Mental Health Program
Emily Moore
Mental Health Specialist
Sarah Morales
ESL Itinerant Teacher
Erin Morehead
Mental Health Specialist
Toni-Marie Morgan
Teacher Assistant
Evan Morris
Work Station Technician
Kristen Moxley
Instructional Specialist
Holly Mueller
Education Consultant – Gifted
Shelley Mueller
Assistant to the Treasurer – Grants/Payroll
Lucinda Muenchen
ESL Language Support
Maliha Mujeeb
Head Teacher
Chance Mukiza
Health Nutrition Assistant
Sue Mulligan
Pathways Services
Lindsay Mullins
Speech Language Pathologist
Karen Muse
School/Business Partnership Coordinator
Natalie Musolino
Intervention Specialist Supervisor
Hannah Myers
ESL Itinerant Teacher
Bill Myles
Customer Engagement Liaison
A B C D E F G H J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

N

Kim Nagel
Administrative Assistant (Assistive Technology)
Lindsay Nametz
Supplement Service Teacher – V.I.
Kristen Nay
Instructional Specialist
Monica Neal
School Improvement Consultant
Dorinda Neisel
Speech Language Pathologist
Sara Neu
School Health Associate
Cindy Neuhaus
School Nurse
Patty New
Administrative Assistant (Human Resources)
Joseph Newman
Assistant Principal
Joni Niehaus
Teacher Assistant-Mental Health Program
Alexis Nordrum
School Psychologist
April Norris
Head Teacher
Marty Nuhn
School Nurse
A B C D E F G H J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

O

Louann O’Bryant
Receptionist
Molly O’Leary
Family Engagement/Fiscal Manager
Caitlin O’Neal
School Psychologist
Bryn-Erinn Oakley
Speech Language Pathologist